Karel Jarůšek

narozen 2.12.1952 v Brně
Volební magazínkandidátní listinaprohlédnout online(FLASH)
ke stažení(PDF 1916 kB)

Proč kandiduji

Pro vstup do aktivní politiky, přesněji řečeno do ODS, mne přivedl tzv. sarajevský atentát vroce 1998. Nejdříve jsem byl řadový člen,
v doplňovacích volbách do Senátu v roce 2003 jsem se stal členem horní komory českého Parlamentu. Zasedal jsem ve Výboru pro evropskou integraci.

Nyní bych se v případě volebního úspěchu chtěl kromě běžné agendy intenzivně věnovat sportující mládeži a sportu a podpoře
lidí se zdravotním postižením. V obou oblastech mám dlouholeté zkušenosti a jasný názor, co je potřeba pro mládež, nemocné
a handicapované spoluobčany ze strany státu udělat.

Životopis

Narodil jsem se 2. prosince 1952 v Brně. Po skončení základní školy v Blansku jsem se v blanenském učilišti vyučil strojním zámečníkem. Už na začátku učení jsem začal dojíždět do Brna, kde jsem od 1968 začal hrávat fotbal za tehdejší Zbrojovku. Po dvouleté základní vojenské službě v Dukle Tábor jsem se vrátil do Brna a pokračoval ve vrcholovém fotbalu, který jsem po zahraničních angažmá v Řecku a Rakousku ukončil v roce 1995. Po skončení aktivní fotbalové kariéry jsem působil jako fotbalový trenér, v Brně jsem se postupně propracoval až do čela klubu – nejdříve jsem pracoval jako sportovní ředitel, poslední roky působím jako předseda představenstva 1. FC Brno. V průběhu své fotbalové kariéry jsem vystudoval a maturoval na SEŠ v Brně.

Jsem členem ODS, letos kandiduji do Senátu za volební okrsek č. 49 (Blansko). Jako senátor za Brno-město jsem pracoval už v letech 2003-2004.

S manželkou Janou jsme spolu od roku 1974 a máme spolu syny Karla (34 let) a Ondřeje (17 let) a dcery Gabrielu (35 let) a Jolanu (26 let).

Koníčkem je pro mne sport, kromě fotbalu zejména hokej, který jsem i soutěžně hrával. Mám rád dobrou knížku, ale největším koníčkem je pro mne rodina.

Karel Jarůšek
živnostník
senátní obvod č. 49 - Blansko

www.kareljarusek.cz

Rozhodnost, férovost, zkušenost