Jaroslav Kubera

narozen 16.2.1947
kandidátní listinaTeplice
Kandidátní listina »PDF (26 kB)

Proč kandiduji

První důvod je obecný. Teplice jsou svobodné město bez dluhů a s dostatečnou rezervou, která pomohla překonat současnou krizi a pomůže překonat i krize příští. Bylo by mi líto, kdyby se k moci dostali lidé, kteří by město bez skrupulí zadlužili a s pomocí úzkých zájmových skupin vysávali městský rozpočet.
Teplice zaznamenaly od roku 1989 obrovský vzestup, ale zdaleka nejsou dokonalé. Poloha u hranic bývalého totalitního státu a na významné drogové trase přináší více problémů než užitku. Je to objektivní skutečnost, s kterou se nelze smířit, ale možnosti ji ovlivnit jsou omezené.
Na druhé straně, díky úplné privatizaci bytového fondu se vztah Tepličanů ke svému městu výrazně změnil. Patriotismus je cítit na každém kroku a paradoxně i kritika je výrazem zájmu o to, aby se ve městě příjemně žilo.
Druhý důvod je osobní. Věnoval jsem městu třetinu svého života. Nebylo to vždycky jednoduché, ale nelituji ani jediné vteřiny, protože město se mi odměnilo tím, jak krásní. Také stále naivně věřím tomu, že to příští období bude klidnější, než ta předchozí.
Nemohu slíbit nic víc, než to, že pokud dostanu důvěru voličů, budu se chovat stejně jako dosud.

Životopis

Narozen v roce 1947 v Lounech

Vzdělání

Po maturitě studium na UJEP v Brně, obor matematika a VŠE v Praze,  obor zahraniční obchod - pro vrozenou netrpělivost studium nedokončeno

Rodina

ženatý, dvě dospělé dcery, Jolana a Vendula, vnuk Vojta

Zaměstnání

2000 - dosud senátor za volební obvod Teplice
2002 - dosud primátor města Teplic
1998 - 2002 starosta města Teplic (v roce 2001 se Teplice staly statutárním městem  a starosta primátorem)
1994 - 1998 starosta města Teplic
1990 - 1994 tajemník Městského úřadu v Teplicích
1969 - 1990  Elektrosvit Teplice
1967 - 1969  Sklo Union Teplice

Záliby

především město Teplice a jeho obyvatelé, dále sport, hlavně lyžování a tenis, literatura, v posledních letech zahrádka se zaměřením na botanické pokusy

Neřesti

kouření

 

Jaroslav Kubera
Primátor
kandidát na primátora - Teplice

www.kubera.cz