Ing. Dalibor Madej

narozen 11.10.1962 ve Frýdku-Místku
kandidátní listinaOstrava
Kandidátní listina »PDF (923 kB)

Proč kandiduji

Protože mám jasný a srozumitelný program, který řeší podstatné věci pro Ostravu: zaměstnanost, životní prostředí, vzdělání, kulturu a sport.
ODS je v Ostravě nejstabilnější stranou, jde do voleb s kvalitními osobnostmi se zkušenostmi z komunální politiky.

Životopis

Tři a půl roku práce důlního inženýra v platinových dolech v Jihoafrické republice patří k přelomovým zkušenostem, které zásadním způsobem ovlivnily můj život.

Narodil jsem se v roce 1962 ve Frýdku Místku, jsem ženatý a otcem dvou dětí. Moje klukovské přání stát se pilotem se mi nesplnilo, přestože jsem vystudoval vojenské gymnázium v Moravské Třebové. Na stíhacího letce mě nevzali pro nadměrnou výšku a jiné obory na Vysoké vojenské letecké škole v Košicích jsem odmítl. Protože jsem „nepochopil potřeby socialistického státu“, nastaly mé problémy s tehdejším režimem a pouze s velkou dávkou štěstí mě přijali na Vysokou školu báňskou.

Vystudoval jsem obor výstavba dolů a geotechnika. Poté jsem nastoupil u firmy VOKD jako řadový dělník, postupně prošel většinou ostravských šachet a v revolučních dnech roku 1989 jsem zastával funkci zástupce vedoucího úseku.

Tehdy jsem zareagoval na výzvu angloamerické společnosti působící v Jihoafrické republice, která hledala důlní odborníky. Podařilo se mi uspět v konkurzu mezi deseti tisíci uchazeči, přestože jsem tehdy vůbec neuměl anglicky. Na odborné zkoušky v cizím jazyce jsem se musel tvrdě připravit. V zahraničí se mnou byla také moje rodina, takže bylo nutné ve velice krátkém čase zařídit vše potřebné k normálnímu životu. Z Jihoafrické republiky jsem se vracel zpět do Česka bohatší o životní i pracovní zkušenosti. Vydělané peníze jsem pak investoval do podnikání.

Běžné problémy podnikatele s úřady a pravicové smýšlení mě v roce 1995 přivedly do ODS. Postupně jsem se stal členem oblastní rady ODS, regionální rady ODS a ostravským zastupitelem. Poslední čtyři roky ve funkci náměstka primátora města Ostravy pro životní prostředí byly pro mě opět životní školou a novou výzvou. Všechny nabyté zkušenosti bych chci zúročit v roli primátora města Ostravy.

Vzdělání

Vysoká škola Báňská
Gymnázium Moravská Třebová

Zájmy a záliby

Sport, Cestování

Hudba

Rock music, Klasik, AC/DC

Dalibor Madej
náměstek primátora
kandidát na primátora - Ostrava

www.madej.cz

Mým hlavním krédem je zaměřit se na podstatné věci a řešit podstatné problémy!