Ing. Dan Jiránek

narozen 19.8.1963
kandidátní listinaKladno
Kandidátní listina »PDF (27 kB)

Proč kandiduji

Kladno je totiž mým osudem.  V roce 1977 jsem ukončil svou základní školní docházku a s ohledem na postoje mých rodičů v roce 1968 jsem neměl šanci dostat se na střední školu. Výjimkou bylo učiliště POLDI Kladno, kde jsem absolvoval čtyřletý učební obor s maturitou. V tomto městě jsem se pak oženil a vychováváme tady naše tři děti. 

Proto se snažím a chci se snažit i v dalším období Kladno změnit. Stále má totiž nálepku špinavého průmyslového města. 

A přitom se nám podařilo získat pro Kladno tři vysoké školy, vybudovat mnoho parků, opravit bytové domy i sídliště. Opravili jsme školy a otevřeli nové mateřské školky. Jsme velmi úspěšní v získávání evropských dotací i ochraně životního prostředí. Máme mnoho rozjetých či připravených projektů, které zlepší podmínky pro život i podnikání ve městě a tyto projekty bych chtěl realizovat.

Životopis

Narodil jsem se 19. 8. 1963 v Mladé Boleslavi, kde jsem také absolvoval ZŠ. V Kladně jsem se vyučil tavičem a po absolvování VŠB v Ostravě jsem v roce 1985 nastoupil do zaměstnání v POLDI Kladno. Zde jsem pracoval do roku 1996 ve Výzkumném a zkušebním ústavu. 

Od roku 1994 jsem členem Městského zastupitelstva Kladno. V roce 1998 jsem byl zvolen náměstkem primátora Statutárního města Kladna a od 24.5.2004 působím ve funkci primátora Kladna.

V roce 2002 jsem byl zvolen do Krajského zastupitelstva Středočeského kraje, kde jsem působil jedno volební období ve funkci předsedy komise životního prostředí. Aktivně se podílím také na práci SMO ČR jako předseda Komory statutárních měst a místopředseda SMO ČR. I zde působím v komisi pro životní prostředí.
Zabývám se především otázkami životního prostředí, financováním obcí a měst a v posledních letech i problematikou hazardu v obcích.

Jsem šťastně ženatý a mám tři děti. Mezi mé koníčky patří četba fantasy a sci-fi literatury , turistika a houbaření.

Dan Jiránek
Primátor
kandidát na primátora - Kladno

www.dan-jiranek.cz