Mgr. Josef Alexander Matera

krajský zastupitel

Životopis

Narodil jsem se v roce 1985 v Třinci a až na období svého vysokoškolského studia zde tady také žiji. Jsem hrdým absolventem třineckého gymnázia. Po jeho ukončení jsem studoval obor Právní specializace na veřejnou správu. Po svých studiích v Praze a Olomouci jsem si velice rychle uvědomil, že se chci vrátit zpět do našeho rázovitého regionu. 

Své první pracovní zkušenosti jsem sbíral na odboru školství města Český Těšín a jako asistent poslanců za ODS. Následně jsem roku 2012 nastoupil do notářské kanceláře v Třinci na pozici asistent notáře, přičemž v současné době se již třetím rokem zabývám managementem veřejného zadávání ve společnosti HRAT, kde se společně s kolegy snažíme přispívat k trvale udržitelnému rozvoji regionu.
Členem ODS jsem od roku 2006, aktuálně působím jako předseda MS ODS Třinec. Na komunální a krajské úrovni působím jako člen komise Rady města Třince a výboru zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Již během studií se mi podařilo do Třince přivést regionální klub Mladých konzervativců Slezsko, který již devátý rok úspěšně funguje a snaží se pořádat větší či menší akce pro veřejnost. Klub zároveň slouží jako základna pro mladé pravicově smýšlející lidi, kteří nechtějí pouze nečinně přihlížet, ale aktivně ovlivňovat život společnosti v duchu svého přesvědčení.